Herbergh Het Wapen van Friesland
It Plein 2, Easterlittens
Omschrijving
Herbergh Het Wapen van Friesland
It Plein 2
8835 XB Easterlittens
Te koop Herbergh het Wapen van Friesland.
Zowel het registergoed als de huidige exploitatie van het eetcafé wordt te koop aangeboden door Klaassen Horeca Makelaardij.
Herbergh Het Wapen van Friesland is gevestigd in het terpdorp Easterlittens in de gemeente Leeuwarden, tussen de steden Leeuwarden, Sneek, Franeker en Bolsward.
Easterlittens (Oosterlittens) ligt ten zuidwesten van de stad Leeuwarden, even ten westen van de N384.
Prachtig gelegen in de weidse omgeving van toeristisch waterland Friesland en nabij de historische steden:
– Leeuwarden
– Sneek
– Franeker
– Bolsward
Ten oosten van het dorp kruisen de Franekervaart en de Bolswardertrekvaart elkaar; genaamd het Kruiswater. Deze verbinden de vaarroutes met elkaar en bovenal is het uitstekende viswater.
Het Wapen van Friesland ligt op een zeer mooie zicht locatie. Prominent gelegen aan het pleintje en nabij de Margaretha kerk uit het jaar 1200. Het pand heeft een mooi gevel terras. Vele fietsroutes en wandelroutes lopen hier langs. Het is uitermate geschikt voor een Grand café, Brasserie restaurant en/of eetcafé. De zaalruimte is uitermate geschikt voor alle dorpsactiviteiten en/of feesten. Zowel de plaatselijke bevolking als de toeristische gast uit de weide omgeving komen hiernaartoe.
De keuken en de gastvrijheid is geweldig.
Profilering
De huidige eigenaren zouden graag het liefst zien, na bijna 25 jaar zelf te hebben geëxploiteerd, dat de horecazaak verder beschikbaar blijft voor het dorp en willen het geheel dan ook graag overdragen aan nieuwe horecaondernemers.
Er zijn geen brouwerij en/of frisdrank verplichtingen, alleen de tapinstallatie met onderkoeling, leidingen, lekbladen etc. staan hier in bruikleen van de brouwerij en een frisdrankkoeling van de frisdrankleverancier.
De omzetten zijn zeer goed te benoemen, zo ook het behaalde resultaat is zeer goed.
Het aanwezige personeel werkt hier via een payroll bedrijf.
Metrage:
• Begane grond totaal ca. 185 m²
-Restaurant + bar unit ca. 79,5 m² (ca 50 personen)
-Keuken + spoelkeuken ca. 28,5 m²
-IJssalon + opslag ca. 28,5 m²
-Toiletruimte ca. 12 m²
-Entree ca. 13 m²
-Overig ca. 26 m²
• Kelder + zolderruimte totaal ca. 52 m²
-Kelder ca. 2 m²
-Zolder boven 1e etage ca. 50 m²
• 1e etage totaal ca. 175 m²
-Zaal ca. 127 m² (ca. 120 personen)
-Pantry + opslag + toiletruimte ca. 48 m²
• Terras
-Gevel terras totaal ca. 15 m²
De zelfstandig naastgelegen woning, op nummer 4 is thans verhuurd en is ook van de huidige eigenaren. Deze woning kan mee verkocht worden, dan wel in verhuurde staat. Uitdrukkelijk dient vermeld te worden dat de vraagprijs van deze woning
niet bij de vraagprijs in zit, vermeld in deze advertentie, van het zakelijk onroerend goed op nummer 2.
Het registergoed is ondergebracht bij Klaassen Vastgoedmakelaardij.
Pand:
Het oorspronkelijke bouwjaar van het pand is 1511.
Onderhoud is uitstekend, het pand is recentelijk nog in 2024 volledig geschilderd door een erkend schildersbedrijf.
De vraagprijs voor het registergoed inclusief de exploitatie/inventaris bedraagt:
€ 595.000,– k.k.
Uitgebreide informatie wordt gedeeld na een kennismakingsgesprek met de bedrijfsadviseur van Klaassen Horecamakelaardij.
Voor meer informatie: kunt u bellen met Klaassen Horecamakelaardij, J. H. Elslo (Jan) 06 – 135 80 117
j.elslo@klaassenbv.nl
Kenmerken
- Status Beschikbaar
- Type horeca Café-Restaurant, Eetcafé, Restaurant-Partycentrum
- Vraagprijs exploitatie n.o.t.k.
- Soort object Horeca
- Oppervlakte 360 m²
- Regio Friesland
- Ligging Landelijk gebied, Wijkwinkelcentrum
- Bouwjaar 1511
- Overname horeca personeel Ja
- Zitplaatsen 170
- Terras Ja
- Woonruimte Nee
Media & foto’s

Omgeving
It Plein 2, Easterlittens

Meer informatie
download brochure
Niet gevonden wat u zocht? Plaats een zoekopdracht
Meer horeca aanbod

Bij Frouke op de koffie in Doorn
bekijk objectBij Frouke op de koffie in Doorn
Dorpsstraat 31, Doorn
De bedrijfsexploitatie van Bij Frouke op de koffie in Doorn wordt door Klaassen Horecamakelaars ter overname aangeboden. Bij Frouke op de koffie is meer dan alleen een plek; het voelt als thuiskomen, jouw eigen plek waar elke kop koffie uniek is. Het betreft tussengelegen (horeca) bedrijfsruimte gevestigd in een karakteristiek monumentaal pand, in het centrum van Doorn, aan de doorgaande weg tussen Driebergen en Leersum.
Info: Horecamakelaar Joey Hehamahua op 06-11744732 of joey@klaassenbv.nl
- Vraagprijs exploitatie € 180.000,-
- Huurprijs € 1.896,- p.m. excl. BTW

Joe's Cafetaria
bekijk objectJoe's Cafetaria
Langstraat 55, Barneveld
Joe's Cafetaria is een modern ingerichte cafetaria, centraal gelegen in het centrum van Barneveld. De locatie beschikt over een prachtig terras, recht tegenover de kerk. In 2024 opnieuw ingericht.
Meer info: Pepijn van Lier op 0640240698 | p.vanlier@klaassenbv.nl
- Vraagprijs exploitatie € 50.000,-
- Huurprijs € 2.500,- p.m. excl. BTW